עורך דין פלילי | אודות המשרד | שירותי המשרד | פרסומים | קישורים | צור קשר
Hebrew   |   English   |   French   |   German

ההליך הפלילי

לייעוץ מיידי ניתן ליצור קשר בטלפון: 03-6092891   נייד: 050-3399822  

 ההליך הפלילי 

רוב האנשים אינם מודעים כלל למשכו ולמורכבותו של ההליך הפלילי, כמו גם לזכויות השונות המגיעות להם בכל אחד מהשלבים.  
הנטייה בציבור היא לזהות את תחילתו של ההליך הפלילי עם שלב המעצר, ואת סיומו עם שלב השחרור מהמעצר. זו הסיבה שאנשים אשר נעצרים(למשל לצורכי חקירה), ומשוחררים לאחר מכן לביתם, מופתעים לגלות כעבור מספר חודשים, או שנים, כי קיים כנגדם תיק סגור או פתוח במשטרה, ובמקרים אחרים כי הם מצויים בלב ליבו של ההליך הפלילי, הלוא הוא שלב הגשת כתב האישום כנגדם.

המשמעות של תיק סגור במשטרה היא כמובן פחות חמורה  ממצב של תיק פתוח או של כתב אישום תלוי ועומד. ואולם, גם במקרים אלה ייתכן ומדובר באדם חף מפשע, שנפל קורבן לעלילת שווא, או סתם לטעות תמימה, ואין כל הצדקה לרישום פלילי, מכל סוג, אשר יכתים את גיליונו ועברו.

הדברים האמורים מקבלים משנה חומרה כאשר מדובר בכתב אישום תלוי ועומד והזמנה למשפט אשר מגיעים אל ביתו של אדם שסבר כי ההליך הפלילי בעניינו הסתיים. במעמד זה, כאשר כתב האישום כבר שריר וקיים, נמצא האדם בעיצומו של ההליך הפלילי, מבלי שהיה כלל מודע לכך, ומבלי שמיצה זכויות חשובות מאוד להן הוא היה זכאי כגון זכות "היידוע" או "זכות השימוע" (ראה הרחבה בפרק זכות היידוע וזכות השימוע).

מדי יום פונים אל משרדינו אנשים מופתעים ומבוהלים, אוחזים בידיהם כתבי אישום והזמנה למשפט, ומנסים להסביר ש " זה היה מזמן" או ש"השוטר בתחנה אמר שלא יהיה עם זה כלום". העוסקים בפסיכולוגיה היו וודאי מכנים זאת כ"הדחקה". אדם נורמטיבי מן הישוב אשר חווה חוויה לא שגרתית כמו חקירה במשטרה מעדיף להותיר את האירוע מאחוריו ולקוות שייעלם. תפיסה זו הינה תפיסה שגויה.

על האדם אשר נחקר במשטרה בחשד לביצוע עבירה כזו או אחרת לעקוב אחר התפתחות החקירה ולוודא כי תיק החקירה בעניינו נסגר באופן שלא הותיר עקבות. במקרים אחרים בהם הוחלט על העברת חומר החקירה לגופי התביעה, על האדם לוודא כי מוגשמות זכויותיו המוענקות לו באמצעות החוק.

משרדינו מעניק שירות זה , של ליווי ומעקב אחר תיק החקירה, באופן תדיר, לכל אחד מלקוחותינו אשר שכר את שירותי המשרד במעמד החקירה המשטרתית. אנו מאמינים כי האשמות פליליות יש למגר מהשורש , בסמוך ככל שניתן לשלב בו הן מועלות, בשעה שהראיות בתיק עדיין טריות וניתן לאתר את כל המעורבים ואת כל יתר הראיות התומכות בגרסת הלקוח.
     
לקריאת חומרים נוספים בנושא עורך דין פלילי
  
 

לפרטים נוספים אנא מלא/י את פרטייך וניצור עימך קשר בהקדם.

שם: טלפון: אימייל:

יהל בן-עובד משרד עורכי דין

רחוב הוברמן 10 תל אביב, מיקוד 6407509    טלפון: 03-6092891    פקס: 03-6032891   
נייד (לחרום):  050-3399822 | אימייל:   This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it